На кафедрі фізичної реабілітації, спортивної медицини та валеології ДДМУ вже багато років функціонує студентський науковий гурток (СНГ). Студенти закріплюються за науковими інтересами до керівників наукових напрямів кафедри та приймають активну участь у виконанні науково-дослідної роботи (НДР) кафедри на тему: «Медичне, фізіотерапевтичне та ерготерапевтичне забезпечення спортивних, оздоровчих та реабілітаційних тренувань».
Технологія навчання через наукові дослідження дозволяє розвинути у студентів навички науково-дослідної роботи, а також сформувати активну, творчу особистість.
Наприкінці кожного навчального року відбувається підсумкова студентська наукова конференція, де здобувачі представляють результати своєї наукової роботи. Активні учасники гуртка отримують заохочувальні рейтингові бали з профільних дисциплін, які регламентуються програмою навчальної дисципліни. Особливістю роботи СНГ кафедри є можливість сумісної співпраці здобувачів ОП «Фізична терапія, ерготерапія» із здобувачами ОП «Медицина». Результатами такої співпраці є перемоги на конкурсах-захистах Всеукраїнських наукових робіт серед студентів та молоді. Вдалими прикладами плідної сумісної праці здобувачів в рамках реалізації принципу «Навчання через дослідження» стали призові місця на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» у 2019 р. та 2020 р. Зокрема, у 2019 р. диплом ІІ ст. отримали Є.Лебеденко та К. Костриця, у 2020 р. – М. Волошко та Д. Мірчук (керівники: О.Неханевич В. Бакурідзе-Маніна, М. Манін).
27 лютого 2025 року відбулося чергове сумісне засідання СНТ кафедр фізичної реабілітації, спортивної медицини та велеології і кафедри неврології у вигляді практичного заняття зі студентами з теми «Терапевтичні вправи для профілактики та лікування вертеброневрологічної патології». Привітна атмосфера кафедри,професійне обладнання зали фізичної терапії , щира зацікавленість студентів та їх бажання поглиблювати знання з фізичної реабілітації сприяють ефективному процесу навчання, з можливістю закріпити отриманні знання на практиці.
26 лютого 2025 року відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини та валеології, що було присвячене темі реабілітації пацієнтів з ампутацією нижніх кінцівок.
З доповіддю на тему «Принципи фізичної терапії, що попереджає розвиток контрактури кульшового суглоба на етапі підготовки до протезування» виступили студентки 2 курсу Анна ЧЕТВЕРИКОВА та Аліна ДЯДЮРА. Софія ТЕПЛЯКОВА та Ірина ХОМИК представили доповідь на тему «Масаж кукси як засіб підготовки до протезування»
Марія БАРАННІК підготувала доповідь на тему «Мануальні техніки, як елемент фізичної терапії у роботі з дітьми після ампутації».
Наприкінці засідання студентки 2го року навчання магістерського рівня провели 2 майстеркласи.
Влада ХАРЧЕНКО представила доповідь та майстер-клас з менеджменту кукси, а Анна СОЛОМЕНКО презентувала застосування шини Томаса для тренування навичок ходьби на до-протезному етапі реабілітації.
22 січня 2025 року відбулась студентська конференція для магістрів 1 року навчання за спеціальностями 227.01 Фізична терапія та 227.02 Ерготерапія, що була присвячена плануванню кваліфікаційних робіт. Зустріч проходила в змішаному форматі (очно та онлайн). В ході конференції співробітники кафедри та доповідачі взяли участь в жвавій науковій дискусії. Результатом обговорення, врахування зауважень та пропозицій стосовно змісту робіт та дизайну досліджень, стало попереднє затвердження тематики кваліфікаційних робіт.
18 грудня 2024 року відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини та валеології, що було присвячене дитячій реабілітації, зокрема фізичній терапії при сколіозі. З доповіддю виступила студентка 1 курсу Світлана ЧУМАКОВА. Після доповіді члени СНГ взяли участь в жвавій дискусії за темою доповіді.
30 жовтня 2024 року відбулось організаційне засідання студентського наукового гуртка кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини та валеології.
Відповідальний за роботу СНГ асистент Юрій Корота презентував студентам перелік наукових груп кафедри та напрями їх роботи.
5 липня 2024 року
Захід щодо оцінки мобільності пацієнтів при ампутації нижньої кінцівки після мінно-вибухової травми у фазі протезного тренування
У дослідженні взяли участь 10 чоловіків з ампутацією нижньої кінцівки. З них 50% мали трансфеморальну ампутацію, а 50% – транстибіальну. Середній вік пацієнтів складав 35 (8) років.
Для оцінки мобільності та фізичної функціональної працездатності використовували такі тести:
6-хвилинний тест ходьби (оцінка витривалості та дистанції, яку пацієнт може пройти за відведений час);
10-метровий тест ходьби (визначення швидкості пересування);
L-тест функціональної рухливості (оцінка мобільності та здатності підтримувати динамічний баланс);
Комплексна багаторівнева система прогнозування мобільності (CHAMP) (аналіз рівня фізичної підготовки та функціональних можливостей).
Також, для обстеження мобільності пацієнтів використовували опитувальник мобільності користувачів протезів кінцівок (Prosthetic limb users survey of mobility (PLUS-M). Оцінювання результатів проводили шляхом порівняння з еталонними зразками.
Застосування комплексної оцінки дозволило отримати детальну характеристику функціонального стану учасників та їхніх можливостей до пересування після ампутації нижньої кінцівки у фазі протезного тренування.
Дослідження є складовою частиною науково-дослідної роботи кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини та валеології Дніпровського державного медичного університету «Медичне, фізіотерапевтичне та ерготерапевтичне забезпечення спортивних, оздоровчих та реабілітаційних тренувань» (№ 0121U114435, 2022–2026 рр.). Дозвіл на проведення дослідження було надано комісією з питань біомедичної етики Дніпровського державного медичного університету (28.10.2020 р., протокол № 7). Дослідження проводилося відповідно до принципів Гельсінської декларації Світової медичної асоціації «Етичні засади медичних досліджень, що стосуються людських суб’єктів» (змінена в жовтні 2013 року). Кожен пацієнт, що був включений у дослідження, надавав письмову згоду.
22 травня 2024 року
Студентська науково-практична конференція «Спастичність: доказово-обґрунтована реабілітація»
10 квітня 2024 року
Олімпіада з фізичної терапії, ерготерапії у 2023-2024 н.р.
Переможницею стала студентка І курсу магістратури зі спеціальності «Фізична терапія» Засядьвовк Альона.
Друге місце поділили між собою студент І курсу магістратури зі спеціальності «Фізична терапія» Губернюк Євген та студентка ІІІ курсу бакалаврату зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» Анікіна Кармона Уляна.
Третє місце присуджено:
Авраменко Валерії (2 курс, бакалавр зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія»);
Сінєлобовій Анастасії (4 курс, магістратура зі спеціальності «Медицина»;
Вергун Анні (3 курс, бакалавр зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія») ;
Денисюк Ангеліні (1 курс, бакалавр зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія»).
Список членів студентського наукового гуртка
Програма студентської наукової конференції 21.12.22