НДР кафедри

Кафедра фізичної реабілітації, спортивної медицини та валеології


Тема НДР: Медичне, фізіотерапевтичне та ерготерапевтичне забезпечення спортивних, оздоровчих та реабілітаційних тренувань (номер державної реєстрації УкрIНTEI 0121U114435, термін виконання 2022-2026 рр.).

Керівник теми: завідувач кафедри доктор медичних наук, професор Неханевич Олег Борисович


Отримані результати по виконанню перехідної НДР 2022-2026 рр.

- Науково обґрунтована та впроваджена в практику методика комплексного лікування дітей з дитячим церебральним паралічем з урахуванням порушення функціональних рівнів регуляції біодинамічного стереотипу.

- Доведено зв’язок між порушенням когнітивних функцій у хокеїстів та струсу мозку у спорті (СМС), а саме впливом кількості та важкості отриманих ними СМС.

- Досліджено ефективність розробленої програми фізичної терапії при ушкодженнях зв’язкового апарату надп’ятковогомілкового суглобу у футболістів з ознаками гіпермобільності суглобів.

- Розроблено алгоритм лікарсько-педагогічного спостереження за особами з ознаками дисплазії сполучної тканини.

- Впроваджено практику пристрій для реабілітації людей з порушенням функцій опорно-рухового апарату.

- Проведена оцінка світового досвіду реабілітації рухових розладів у пацієнтів з псоріатичними артропатіями на фоні коморбідних станів та розробка найбільш перспективних завдань фізичної терапії.

- Досліджено ефективність методів профілактики розвитку венозної тромбоемболії у пацієнтів з коронавірусною хворобою.


Наукові результати:

Кількість опублікованих наукових праць – 12 з них:

- у закордонних та вітчизняних журналах, що входять до бази «Scopus» – 1;

- публікацій у спеціалізованих фахових журналах, рекомендованих ДАК

України – 4;

- тез у вітчизняних збірниках – 6;

- монографії – 1;

- навчальна програма - 1

Місце впровадження: КНП «Міська клінічна лікарня № 4» Дніпровської міської ради», КП «Дніпропетровський центр спортивної медицини» Дніпропетровської обласної ради», КЗ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Мальва» Дніпропетровської обласної ради», БО «Благодійна установа «Центр реабілітації, фізичної терапії та інклюзивного навчання імені Святого праведного Іоанна». Результати роботи впроваджені також в навчальний процес Дніпровського державного медичного університету, в лікувальний та реабілітаційний процес Державної установи «Український медичний центр спортивної медицини Міністерства молоді та спорту України», КНП «Донецький регіональний центр спортивної медицини», КНП Київської обласної ради «Київська обласна клінічна лікарня», КЗ «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» Дніпропетровської обласної ради», КП «Спеціалізований медико-реабілітаційний центр для дітей та підлітків» Дніпропетровської обласної ради», КНП «Обласний центр спортивної медицини та фізичної реабілітації» Кіровоградської обласної ради», Асоціації футбольних федерацій Азербайджану (Баку).

Ефективність:

Медична – покращилась якість медичного забезпечення осіб, які займаються спортивними, оздоровчими та відновними тренуваннями. 

Соціальна – скорочення термінів тимчасової втрати працездатності та зниження відсотку первинної інвалідності після травм та захворювань

Економічна – зниження витрат на відновлення тимчасово втраченої функції збоку пацієнта.